Exit 6: Sex–it (20. 4. 2007, Brno)

Proudoví krtci: Víťa, Lenka, Honza M., Vítek, Michal, Honza V.
výsledek: 6. místo
stránky hry: http://exit.gdi.cz/2007/index.php

tým, přípravy

Zájemců o hru z řad Krtků bylo sedm, HOnza měl dobrou příležitost hostovat se sestrou Markétou v týmu „W factor negative“, mohli jsme si tak zahrát všichni.

Počáteční rozpaky, kdo bude hrát ženskou roli, vystřídalo nadšení: mužské postavy jsme měli všechny (Honza M. — Pivař, Honza V. — Sporťák, Michal — Playboy gentleman), ze ženských nejvíc zaujala Pipi dlouhá punčocha (Lenka coby jediná pravá dívka týmu, Víťa, Vítek). Na kostýmech jsme se docela vyřádili, poslední dny před hrou jsme se nemohli dočkat.

Tentokrát budu v reportáži stručný a vypíchnu, co se nám nejvíc líbilo nebo nelíbilo.


první část

Rozdělili jsme se a ve čtyři to začalo. Výborná herní atmosféra (ikdyž chtělo by to ještě více mužů převlečených za ženy) byla cítit na startu, na místech úkolů i při setkávání s ostatními týmy.

S tradičními Exitovskými úkoly jsme neměli potíže, všechny potřebné jsme splnili až na „Šmírování“ — zkoušeli jsme samá špatná hesla (imho chyba úkolu, „kolo“ mělo být zdůrazněno na více místech).

Nelíbil se nám úkol „Francouzák“ — úkon považujeme za příliš osobní, navíc byl (podle toho, co vím) příliš často řešen tím, že tým přivolal svého známého a nedošlo k přemlouvání náhodných kolemjdoucích, což imho mělo být nejzajímavější. S proklamovanou romantikou nemá nic společného — jde pouze o bezohledné získání desíti bodů. Mírnější zadání by úkolu jistě prospělo a mohli bychom si jej užít i my.

Z ostatních úkolů vyzdvihnu „Za láskou hlava nehlava“ (veselé téma i provedení) a „Prstýnek“ (Michalovi a mně smrděly ruce až do konce hry).

Do druhé části jsme postoupili ze čtrnáctého místa asi kvůli ztraceným bodům za „Šmírování“ a pomalém plnění úkolů ve třetí sadě. Jako při každém Exitu jsem těměř netušil, jaké byly úkoly, které jsem neplnil, což mírně bránilo zodpovědět některé otázky z kvízu ve třetí části.


druhá část

Šli jsme nejprve uhlídat „Fakany“ — kvůli chybkám v našem provádění tahů se nám podařilo spratky zvládnout až napotřetí. Během přesunů jsme střídavě koukali do šifry „Čtení mezi řádky“, vyznačili jsme dvojité mezery, ale hlouběji nepronikli. Následovalo „Svlékání“ u kterého jsme se výboně pobavili. Bonznu na nás, že jsme mírně uvolnili háček podprsenky, aby se snadněji svlékala. Flašky byly díky hudebně nadaným Honzům otázkou chvíle. Tady Lenka prolomila „mezi řádky“, navrhla správný způsob čtení — opravdu mezi řádky, jak napovídá název — který vynucoval vznik dvojitých mezer. Víťa řešil „Hru Osudu“, bohužel nevymylel vyhrávaící strategii, která asi byla potřeba, takže jsme Denisovy sady vynechali a raději šli rovnou uplést uzel na Obilní trh. Úkol trval déle, než jsme čekali, ale odborníci na uzly Michal, Lenka a Honza V. namysleli a vyzkoušeli pletení, tudíž jsme mohli radostně odběhnout do Tyršova sadu. „Make up“ jsme považovali za piplačku, vyfotili zadání a odešli hledat „Bod G“ do Lužánek. Po cestě jsme vymysleli řešení, jak nanést líčidlo do očí, kdybychom měli čas vrátit se. V Lužánkách už byla docela tma, strom jsme nenašli, přestože Michal s Víťou obíhali park jako zběsilí a byli si dost jistí. Už jsme neměli čas na „Make up“ a tak jsme zamířili směrem k Žižkové.

My kluci i Lenka jsme přišli do startovních míst třetí části se spožděním, naštěstí byla fronta a nevadilo to. Po cestě jsme navedli dva týmy, které ztratily nebo nepřečetli (!) pokyny, kam mají jít.


třetí část

Běh spermií k vajíčkům do kopce na Kraví horu byla nejsilnější část hry co se týká emocí. Motivace se skvěle povedla, spermie toužily po vajíčkách, vajíčka prý zase bojovala o umístění vpředu, aby získala lepší spermie. Běh do kopce vypadal impozantně (slyšel jsem srovnání s jezdci v Pánovi prstenů :-)), bohužel provedení bylo občas nepříjemné, nejeden běžec upadl a byl srážen běžícími zezadu na zem, což skvělý dojem trochu kazí. Nám se naštěstí nic nestalo.

Já jsem začínal vzadu, protože nemám rád strkání a tlačenici, zvlášť ne v noci a na špatné cestě. Jako „chytrá spermie“ jsem běžel za rychlejšími, kteří klestili cestu na krajích cesty, nenechal se vyvést z tempa třemi dřepy po zásahu od Mr. Kondoma, nepřepálil začátek a pak už jenom předbíhal unavené spermie a zíral, že zvládám běžet celou dobu, takže na mě naštěstí vyzbylo pěkné vajíčko :-). Křičel jsem radostí, že se to povedlo. Děkuji Hance z týmu Rozklad za spolupráci se zodpovězením otázek, vědela toho víc.

Z pohledu týmu uspěly čtyři spermie z pěti a jedno vajíčko. Kladně hodnotím způsob vyhodnocení, kde záleželo jen na dvou nejlepších kvízech, myslím, že tímhle byli orgové hodní na týmy, kterým se vedlo hůře.


naše hodnocení

Exit se vydal směrem loňské hry: ve srovnání s Exity 1 až 4 obsahoval méně šifer, o hodně více běhání a bláznivé kostýmy. Tohle nám asi vyhovuje méně, pokud jde o hrubý výkon, zato je hra zábavnější a už od začátku do ní můžeme jít uvolněně, s tím, že jde hlavně o srandu.

Nabízí se srovnání s mimozemským Exitem 5: technické problémy byly výrazně menší (pouze zrušení „Seznamky“); úkoly v první části méně překvapivé (vzpomeňme loňské čipování mimozemšťanů a stopování lodí) ale stále zábavné. Třetí část byla lépe namotivovaná a mnohem lépe spojená s tématem hry.

Vyhlášení výsledků bylo výborně zvládnuté: fotky, videa, žádná nuda, zábavný Sven, tleskot a dobrá nálada. Gratulujme Chlýfákům k famóznímu vítězství s velkým náskokem, ve druhé části si museli (oproti ostatním) hrozně máknout, opravdu si to zaslouží.

Sex–it se nám líbil, zjistili jsme, co orgové dělají, když nejsou rodiče doma :-D. Vážně: intenzívně jsme si zahráli, dobře se pobavili. Šesté místo je odměnou za dobrou náladu a spolupráci v týmu, které panovaly i když se někdy nedařilo.

co nás potěšilo
  • všechny úkoly byly výborně propojeny s celkovým tématem hry
  • většina úkolů druhé části, nejvíc svlékání
  • třetí část (ovlivněno tím, že jsme převážně uspěli)
  • výborně zvládnuté závěrečné vyhlášení
  • dobrá nálada a spolupráce v týmu
co nás nepotěšilo
  • francouzák
  • tlačenice a padání při běhu na Kraví horu

sepsal Vítek

« zpět na zážitky