Kronika


Aktuální ročník

Reakce na hru

1, 2, 3... trollí bratři

Chválíme vás... (Když to teda musí bejt...)

Rádi bychom vám řekli pohádku, jak šli trollí bratři na výlet.
Hlavním hrdinou našeho příběhu je krteček s lopatkou a s kalhotama s tákhle velkýma kapsama, do kterých se mu všechno vejde...:o)))

To šel jednou jeden krtek, zakopnul a v hlavě se mu, po nárazu na naši rodnou planetku, zrodil skvělý nápad uspořádat
s kamarády hru

"Krtčí norou"

Za tým 1,2,3 trollí bratři
(Význam tohoto názvu je tajný, ale mnozí lingvisté hádají, že by mohlo jít o nějáký verš...:o)))
musím říct, že se mu/JIM to móóóóóóc povedlo!

Náš tým byl složen jak sám název napovídá ze tří trollů, jedné princezny a hasiče!
(To aby byl pěkně vyvážený co do síly, krásy i odvavahy - na inteligenci jsme si vzpoměli až pozdě, ale naštěstí nám něco půjčil náš starý známý Děd Vševěd!:o)))
Hra byla výborně připravená a až na dvě tři mušky, které jsme stejně zabili a snědli (My trollové, aby se princezny neurazily!:o)))
výborně jsme se bavili, zablbli si, užili si sněhu, ledu, cestování... (Hmmm... Taky tam prej byly nějáký šifry, ale ty jsem nesnědl já...!!!:o)))

Šifry byly opravdu povedené a velice dobré, všechny se nám moc líbily a s trochou kečupu to fakt šlo i jíst...:o)))

Hlavní plus má u mě ovšem Sven! (Pujčil mi ROHY...!!!!) Tímto mu chci velice poděkovat a vzkázat mu své velké vřelé trollí: "EEeeeeEee"...:o)))

Velice děkujeme všem organizátorům, krtkovi přejeme brzké uzdravení hlavybolu a mnoho nových nápadů a sil pro pořádání dalších takových akcí!

Děkujeme!

Za tým 1,2,3 trollí bratři

Velký Troll


Maximálně 50 znaků

Mě se to líbilo hodně.
Měli jsme trochu problémy s organizátory: Sotva jsme přišli na stanoviště a dostali jsme šifru, krtek hned zmizel a když jsme chtěli požádat o nápovědu, nebylo koho. Naštěstí se to po nějaké době spravilo a náš postup nebyl absolutním fiaskem. Koneckonců, přišli jsme si pro druhé místo.
Je pravda, že nám NĚKTERÉ šifry fakt trochu ..... ehm .... hodně unikaly, ale chyba byla hlavně na naší straně.
Každopádně, v září nás máte na krku ZAS!!!
5ka

PS: Nechcete ty šifry udělat trošičku jednodušší? :o)

Mistryně sestřenice mě dokopala k tomu, abych vás taky, i když ne nijak nadšeně, stráááášně móóóóc pochválil, protože ta hra byla, až na drobné počasové nedostatky naprosto dokonalá!!! A jak praví výše uvedená Číslice, některé šifry nám nějak jednoduše řečeno nedocházely (ty ulice zakrožkujem a spojíme jejich středy, ne?; spočítám počet písmen v názvu, pak převedem na písmena. Vyšlo nám XMLNZ :-))))))))). Ale potom, co sem si přečetl řešení šifer, tak mi došlo, že to bylo dost snadný a na něco z toho bysme (BYCHOM???) možná přišly (I?). Takže, Krtci, příště prosimvás čekejte, ať nám můžete dát nápovědu a my se nemusíme dovolávat řešení =)))

Za zbytek týmu Filip


Dopijem a pudem!

Tak vzhledem k tomu, že momentálně jsem na "postřehy" sama, tak tady zkusím něco sesmolit, třeba sem pak ostatní členové něco přidaj:).
No, asi nemá moc smysl komentovat každou šifru zvlášť, tak to zkusím tak nějak globálně... Musím uznat (naprosto upřímně, fakt:)), že ste to měli hodně vymakaný a myslím, že nejen našemu týmu se to hodně líbilo a těšíme se na příští ročník, resp. na to září:). Šifry byly hodně dobrý, a musím přiznat, že se na nich dost odrážela vaše matematická minulost - což nám usnadňovalo občas práci: "Vymejšleli to matematici, v tom bude něco zapeklitýho..." :)). Jen bych možná měla připomínku ke dvoum šifrám (na obě sme si brali nápovědu:)), a to dvojka a sedmička... Dvojka mi přišla trochu nejasná - záleží, jak si to kdo přeložil, že jo... S tím Komenským tam prostě byly spory - na jedný straně mi bylo řečeno, že "spisovatele si musím rozdělit na prozaiky a tak, a tím pádem mi Komenský vypadne...", ale co třeba vědci, či co to mělo bejt (Koperník, Mendel a Heyrovský) - ty jsem si taky mohla rozdělit na astronoma, biologa a chemika a hned bych měla další tři možnosti kam jít... A že to bylo celkem z ruky... Dál sedmička - no, jednoduše byla dost těžká...:). Hodně lidí zmátly ty čárky a tečky navíc, který koukám v řešení ani nemáte zmíněný... V morseovce nám pak vycházely naprostý nesmysly... Toť připomínky k těmhle dvoum šifrám...
Destíka byla spíš o představivosti, než o logice, ale byla celkem dobře udělaná...
Hodně povedená nám přišla šifra č. 5 - ty vlajky, na tu jsme přišli celkem rychle a hodně se nám líbila, co se nápaditosti týče... Taky ŠKOLPŘEDKA byla supr:).
No, zkrátka až na pár much to bylo vynikající a fakt povedený... Věřím, že příště se přihlásí víc lidí a že z toho jednou bude tak známá a oblíbená hra jako třeba Tmou;). Moc vám to přeju;).
Jo, ještě mi přišel dobrej nápad s focením;). A myslím, že sníh taky nikomu nevadil - aspoň to bylo akční:). Příště by mohlo třeba i sněžit nebo tak něco:))).
Toť asi vše, už mě nic kloudnýho nenapadá, třeba časem připíšu:).

Za náš tým... Desát

Já bych se připojil.. taky myslím, že to bylo fakt dobrý (ale ještě jsem na žádné takové podobné hře nebyl, takže nemůžu porovnávat..)
Ale s tím sněhem jsem moc spokojenej nebyl - sice to bylo akční, ale měl jsem toho plný boty.. Takže je dobrý, že to příště bude v září..

Za sebe... Péťa