KronikaPoslední informace před hrou

Zde najdete aktuální informace o hře - hlavně upřesnění pravidel a zopakování nejdůležitějších věcí.
Pokud je vám cokoliv nejasného, pište na norou@krtci.webz.cz - závažné dotazy zodpovíme i na této stránce.
Prosíme vás, abyste šířili informace o Krtčí norou - počítali jsme se zhruba třiceti týmy. Berte to tak, že v lepší konkurenci vás bude vaše umístění víc těšit.


Hra bude

Hra proběhne za každého počasí. Pro jistotu si vezměte deštníky. Kdyby moc pršelo, možná některé části hry pozměníme nebo zkrátíme. Rozhodneme až v průběhu hry. Podmínky určitě zůstanou pro všechny týmy stejné.


Lidé hledající tým

Kdo by chtěl hrát, ale nestihl si najít kamarády do týmu, ať zkusí přijít v 8:30 na start. Možná uspěje tam - máme hodně neúplných týmů, které by mohly být doplněny. Organizátoři v tomto směru samozřejmě nic nezaručují.


Upřesnění a změny pravidel

 • zrušeny tři malé nápovědy (po testování jsme je definitivně prohlásili za nepotřebné a zbytečně zdržující)
 • týmy splňující podmínky neexistující kategorie „mladší“ mají nárok na druhou záchranu
 • oznámena kritéria stanovení pořadí týmů – viz níže
 • upraven seznam vybavení – určitě zkontrolujte na stránce Informace
 • pro vyzvednutí šifry na stanovišti i k zapsání časů příchodu do cíle a odevzdání hesla je třeba mít u sebe kartu týmu
 • pokud zavoláte pro záchranu podruhé (mladší potřetí), vaše výsledky ve hře „zamrznou“ –další postup se vám nepromítne do pořadí a nesmíte lepit nálepky; počet volání po zamrznutí je neomezený, zamrzlým týmům ale neprozradíme polohu stanoviště, na které ještě nedorazily týmy regulérně hrající
 • při žádání o záchranu budete centrálou vyzváni k zadání hesla - myslí se tím heslo pro editaci údajů o týmu na těchto stránkách - dejte pozor, ať vám heslo někdo neodposlouchá
 • účastí souhlasíte se všemi pravidly a potvrzujete, že hrajete na vlastní nebezpečí

  Start

  Do parku na náměstí Osmadvacátého října přijďte všichni už v 8:30. Pošlete jednoho člověka k organizátorům – za 100 Kč startovného a potvrzení telefonního čísla vašeho týmu dostane fólii se zalepenou první šifrou, pokyny ke hře, kartou týmu a nálepkami. Všichni hráči mladší osmnácti let odevzdají prohlášení podepsané od rodičů (stahujte ze stránky Informace).
  První šifru rozbalte až na pokyn organizátorů (všechny týmy musí začít současně), ten přijde až bude všechno připravené – to by mělo být kolem 9:00 (můžeme začít až o 10 minut dříve nebo později podle průběhu registrace).
  V pokynech ke hře nehledejte nic skrytého, obsahují základní informace dostupné i na těchto stránkách. Kartou týmu se budete identifikovat na stanovištích. Nálepky potvrzují vaši návštěvu stanoviště – na každém stanovišti musí být nálepka vašeho týmu s časem příchodu.
  Před začátkem hry budete mít prostor pro kladení dotazů (k organizaci, pravidlům, atp.)


  Pořadí týmů

  Pokusíme se sestavit úplné pořadí týmů – tj. včetně týmů které nedošly do cíle (podobně jako letos na Svíčkách). K tomu potřebujeme dostatek informací – prosíme, lepte nálepky poctivě.
  Pořadí týmů se určuje podle následujících kritérií (přednost má kritérium s nižším číslem):
  1.) počet kontinuálně projitých stanovišť (včetně cíle) do uzavření stanoviště nebo do oficiálního konce hry
  2.) vyčerpání záchrany (čím více použitých záchran, tím horší pořadí)
  3.) čas sdělení cílového hesla
  4.) čas příchodu na stanoviště (nebo do cíle)
  Vítězství (a trička) budou patřit týmu na prvním místě podle tohoto pořadí.


  Příprava pro poslední šifru

  Předkreslete si na tvrdý papír nebo karton velikosti A4 síť čtverců velikosti 3x3 cm; síť musí mít šest čtverců na šířku a devět čtverců na výšku. Dále si na papíru většího formátu nakreslete síť čtverců velikosti 3x3 cm; síť musí mít šest čtverců na šířku a dvanáct čtverců na délku.
  Kvalitnější provedení znamená méně práce během hry. Sítě vám pomůžou pouze při řešení posledního úkolu – je zbytečné snažit se použít je dřív. Hru lze vyhrát i bez sítí, ale kdo si je nepřinese, bude v nevýhodě.


  Konec registrace

  Zaznamenali jsme několik dotazů, takže odpovídáme i tady: Registrace přes tyto stránky skončí někdy v pátek. Potěší nás, když se všichni přihlásíte do středy (budeme kopírovat šifry). Od pátku se přihlašujte zavoláním nebo posláním SMS Vítkovi (606 555 828) - tohle bude napsané i na stránce Registrace.